banner24
24 Ekim 2017 Salı

Facebook yine çöktü

Gazetecilik onurunu çiğneyen Can Dündar

28 Kasım 2016, 08:52
Bu makale 249 kez okundu
Gazetecilik onurunu çiğneyen Can Dündar
Ali Jean Çorakçı

Gazeteci olmak isteyen genç nesillere de bu adam gibi yalancı, iftiracı olmamalarını, Batı ve ABD’nin istediği bir ”ajan” tarzında gazeteci olmamanızı tavsiye ediyorum ve kendisine ısrarla Atatürkçü olduğunu iddia edenler, Atatürkçü olmak, Mustafa Kemal’in yolundan gitmek şu anda istemediğin AKP başta olduğu için ülkene ihanet etmek, Türkiye’yi uluslararası arena’da rezil etmek değildir. Sen Gazeteciysen muhalif olabilirsin. Özgür Mumcu’da gazeteciydi ama senin gibi PKK ve FETÖ terör örgütlerini, YPG/PYD gibi terör örgütlerini savunmadı. Aksine kendisi has bir solcu olup, muhalifti, Atatürkçüydü ve Devletinin, Türk Ordusunun yanındaydı, Gazeteci olmak hain olmak demek değildir, bunu da herkes bilmiş olsun.

Cumartesi günü Can Dündar’ın Twitter’da yazdığı şu tweet ile yazıma başlıyorum

  1. Can Dündar 2014’te Cumhuriyet gazetesinde Türkiye’yi ve direkt MİT’i IŞİD’e silah, bomba ve eleman taşıdığını iddia etmişti ve sonra da ”Elde Bilgi, belge olmadan Türkiye Cumhuriyeti’ni ulusal ve uluslararası arena’da sahtekar gazetecilik yaparak suç işlemek.” yargılanmış sonra da tutuksuz yargılanma üzere cezaevinden dışarı çıkmış, FETÖ terör örgütü’nün darbe girişiminden 2-3 ay önce Türkiye’den kaçıp yalan suçlamalarına özellikle Almanya, Fransa ve ABD’de devam etmişti.


28 Şubat 2015’te ise MİT Tırlarla IŞİD’e silah ve eleman veriyor davasında ise:

2. ”Benim bu yardım TIR’larının herhangi bir yasadışı örgüte gittiğine yönelik elimde herhangi bir bilgi belge yoktur ve böyle bir bilgiye de sahip değilim.” diye kendini yalanlıyor ve tüm Gazetecilik onurunu yaptığı yalan haberle çiğnemiş oluyor.Velhasıl kelam: ”Elimizde bir bilgi belge yoktur ve böyle bir bilgiye de sahip değilim.” demesine rağmen Gazeteciliğin onurunu çiğniyor, bu yeni nesil Gazeteciler için de tam anlamıyla ahlaksızlık ve zavallılıktır, bu araştırmacı genç gazetecilere ve yazarlara da yanlış bir yoldur. Can Dündar hem kendi ülkesine AKP ve Erdoğan muhalifliğinden ihanet ediyor hemde kendini Batı’nın ve ABD’nin Gazetecisi gibi onlara da Türkiye hakkında yalan malzeme vermiş oluyor.

Son olarak direkt Can Dündar’a şunu söyleyeyim:

”Senin Suç’un, ülkemiz yangın yeriyken yalan bir haberle Türkiye’yi uluslararası arena’da rezil etmektir. Yalan bir haberi de kimse yayınlamaz, sen gazeteciliğin onurunu, ilkelliğini çiğnedin ve yanlış yoldasın.”

Saygılarımla,

Ali Jean Çorakçı

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Derbiyi kim kazanır?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Fotomaç E-gazete - 31 Ağustos 2015 Manşeti - 31 Ağustos 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV